Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Особистий кабінет
Меню
Наша адреса: Гонча 51, Чернігів, Чернігівська область, Україна
Гонча 51, Чернігів, Чернігівська область, Україна
Пн–Пт: 09:00–18:00
Сб, Вс: вихідний
Прийом інтернет-замовлень 24/7. Замовлення, залишені у вихідні дні, будуть оброблені на наступний робочий день
+38 (063) 132-87-37 +38 (097) 883-04-00 Замовити дзвінок

Кабель електричний ПВС

Кабель електричний ПВС

Провід електричні ПВС: види та основні властивості

Сучасне життя неможливо уявити без електроенергії. Як не можна уявити життя без праски, фена, пральної машини та іншого. Провід служать передачі електрики, які якість дозволяє приладам добре функціонувати. Тому вибір кабелю – це відповідальний момент. Високою оцінкою від експертів заслужив надійний мідний провід ПВС.

Сполучний кабель затребуваний у багатьох областях: на виробництві та в побутових умовах. З цим проводом ми стикаємося щодня у побуті при підключенні різного роду техніки.

Провід ПВС має відмінні технічні характеристики і має кілька різновидів. Будівельна довжина узгоджується із споживачем. Ціна залежить від розміру перерізу струмопровідних жил. Реалізується кабель ПВС зазвичай у бухтах намотуванням по 100 метрів.

Ізоляційний матеріал: опис

Своєю назвою провід у вінілової оболонці з'єднувальний зобов'язаний матеріалу, який використовується для ізоляції струмопровідних частин - полівінілхлоридної смоли. Вона не горить на повітрі, морозостійка та невразлива для впливу кислот, лугів, розчинників та мінеральних олій.

Різні хімічні елементи: тальк, карбонат кальцію та каолін, пластифікатори та стабілізатори входять до складу пластмаси та покращують її експлуатаційні характеристики.

Барвники дозволяють отримувати ізоляцію різних кольорів. ПВХ ізоляція екологічно безпечна і не шкодить навколишньому середовищу. Вона є головним плюсом кабелю, оскільки виготовлена з матеріалу, стійкого до займання.

Кабель ПВС: конструкційні особливості

ПВС включає гнучкі, багатодротяні мідні ізольовані жили малого і середнього перерізу. Вони скручені між собою та покриті ПВХ оболонкою. Їх кількість може змінюватись від 2 до 5. Розрізняють дроти із заземлюючою жилою і без неї.

Кабель стійкий до корозії, плісняви, грибка і не токсичний. Мідні жили мають численні переваги. Серед яких:

  • хороша струмопровідність;
  • висока гнучкість;
  • відмінні показники опору;
  • стійкість до корозії;
  • легкість у обслуговуванні.

Конструкція складається з 4 частин:

  • Струмопровідна жила або круглий провід
  • Ізоляція із полівінілхлоридного пластикату різного кольору. Стандартні кольори – червоний, коричневий, чорний для фаз, синій – нуль, а заземлення позначено зеленим.
  • Скрутка без наповнювача. П'ятижильні дроти можна скручувати навколо сердечника.
  • Оболонка білого чи чорного кольору має круглу форму. Накладається так, щоб заповнювати проміжки між жилами.
Експлуатаційні особливості

Гнучкий з'єднувальний дріт наділений тривалим експлуатаційним ресурсом, який становить не менше 6 років при рухомому використанні та 10 років при стаціонарному застосуванні.

Він здатний чудово витримувати температурні коливання – максимально високі у спеку та низькі у холод: від - 40 до + 40 градусів. Межа нагрівання струмопровідної жили ПВС становить +70°С. За умови одиночної прокладки не розповсюджує горіння.

Кабель має напругу:

  • номінальне 380/660;
  • випробувальне 2000 В.

Виробники пропонують гарантійні зобов'язання протягом 2 років з моменту введення виробу в дію. Для роздрібної торгівлі гарантія обчислюється з продажу, а споживання поза ринком – з періоду введення у експлуатацію.

Від чого залежить вартість дроту ПВС?

Так як різні маркорозміри проводів ПВС відрізняються один від одного кількістю жил і площею їх перетину, то цілком зрозуміло, що вони відрізнятимуться один від одного за ціною. Залежність між конструкцією дроту та його вартістю досить прозора: чим більше жил та площа перерізу, тим більша ціна кабельної продукції даного виду.

Різниця може бути досить відчутною. Так, провід ПВС з максимальним числом жил - 5 і найбільшою (для проводів ПВС) площею перерізу 16 коштує майже в 42 рази дорожче ніж тонкий ПВС 2Х0,5.

Як вибрати перетин дроту ПВС?

При покупці кабелю в першу чергу слід брати до уваги очікуваний струм навантаження. Питомий електричний опір струмопровідних жил постійному струму - 0,01724 Ом мм2/м (при температурі навколишнього середовища 20 ° С). Номінальне струмове навантаження, яке здатне витримувати провід залежить від його перерізу і становить:

  • 6 А - для перерізу 0,75 мм2;
  • 10 А - для перерізу 1,0 мм2;
  • 16 А - для перерізу 1,5 мм2.

Слід пам'ятати, що максимально можливий струм може знижуватися у разі підвищення температури навколишнього середовища. Таблиці знижувальних коефіцієнтів наведено у Правилах влаштування електроустановок (ПУЕ). Також додаткові обмеження можуть виникати при значній довжині кабелю.

Сфери застосування дроту у вінілової ізоляції

ПВС кабель знайшов широке застосування як провідник для підключення приладів з невеликою потужністю. Здатність згинатися без пошкоджень при малому радіусі робить його універсальним і незамінним елементомовлення побутової техніки.

У звичайному житті він застосовується при підключенні до мережі електричних приладів різного призначення: кондиціонерів, пилососів, холодильників, пральних машин. Також він підходить для проведення в житлових приміщеннях та для роботи техніки в галузі садівництва та городництва, для спеціалізованих засобів малої механізації.

Промислове виробництво задіяє цей вид кабелю на деяких етапах. Властивість витримувати велику кількість перегинів і деформації дозволяє використовувати його для виготовлення різної довжини подовжувачів (перенесення), а також при монтажі вуличного освітлення та світлової реклами.