Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Особистий кабінет
Меню
Наша адреса: Гонча 51, Чернігів, Чернігівська область, Україна
Гонча 51, Чернігів, Чернігівська область, Україна
Пн–Пт: 09:00–18:00
Сб, Вс: вихідний
Прийом інтернет-замовлень 24/7. Замовлення, залишені у вихідні дні, будуть оброблені на наступний робочий день
+38 (063) 132-87-37 +38 (097) 883-04-00 Замовити дзвінок

Як замінити личинку замка

Як замінити личинку замка

Як поміняти личинку замка

Маса причин для того, щоб поміняти замковий циліндр в міжкімнатних або вхідних дверях. Це може бути неправильна робота механізму, загублені ключі одного з домочадців або замок просто може не відповідати сучасним стандартам безпеки. Якщо потрібно витягнути личинку із замку зі вхідних дверей, то мова йде про виразний циліндровий замок. В інших випадках простіше замінити конструкцію в зборі.

Що таке личинка замка

Це частина замку з секретним механізмом. У неї потрібно вставити ключ, щоб відкрити двері. Іноді цю деталь замку ще називають циліндровим механізмом або серцевиною. Усередині вона включає в себе набір штифтів, які відкриваються під напором комплекту ключів.

Невірний ключ не зможе активувати роботу запірної конструкції, так як його виїмки з борозенками не підходять для настройки пинов в конкретної комбінації. Головне завдання серцевини - управління замком.

Які є варіанти замків

Сучасні двері можуть оснащуватися замками 2-х типів. Це ключ-вертушка або ключ-ключ. Перший варіант виходить дорожче, але при цьому зручний і безпечний у використанні. Двері в такому випадку зачиняються зсередини без використання ключів.

Зовні двері, закриту ключем-вертушкою, що не відкриєш. Це додає безпеки домочадцям. Злодіям немає можливості потрапити всередину. При цьому він не дає випадково заблокувати двері зсередини. Це зручно для сімей, де є люди похилого віку і діти. ключ-вертушка або ключ-ключ


Порада! У нормальному положенні з личинки визирає штифт, який приводить в рух ригель замку. Тому для самостійної зміни механізму потрібно мати в руках ключ. Якщо його провернути на половину або чверть обороту, то пін сховається в серцевину, і тоді личинку із замку можна буде витягти.


При цьому серцевини діляться на 3 типи за способом стійкості до зломів:

  • Слабкий. Піни в таких елементах мають до 10 тис. Комбінацій. А це дуже мало, так як до механізму легко підібрати сторонній ключ. Зазвичай матеріал виготовлення штифтів - це м'яка латунь. Такі замки часто йдуть в Росію з Китаю.
  • Середній. Кількість комбінацій доходить до 50 тис. Це не дозволяє відкрити вхідні двері схожим ключем. Але матеріал для пінів все одно недостатньо міцний.
  • Високий. Число комбінацій у виробі сягає понад 100 тис. Це гарантія безпеки і довгих років служби. Використовуються хороші матеріали - для корпусу личинки береться латунь, всередині стоять розжареного або магнітні Піни. Особлива увага приділяється точності складання. Виробники випускають товар із захистом від висвердлювання або вибивання.

    Виробники запірних механізмів оснащують продукцію броньованим листом на замку. В результаті жодне свердло не може пробити накладку. Щоб замінити личинку, такий замок потрібно весь розібрати. На це потрібні знання і вміння. Без фахівця не обійтися.


    Порада! У разі небажання залишати будинок відкритим на час покупки циліндрового механізму, можна заміряти деталь лінійкою. Після габарити запишіть на аркуш паперу. А потім заново зберіть замок.


    Особливості покупки надійного циліндра для замка

    При виборі циліндра важливо звертати увагу на рівень секретності елемента. Він показує здатність замку протистояти різним способам злому. Навіть при наявності гарної двері, але замку з низьким ступенем захисту, не вийде захистити приміщення від злому.

    На ринку багато запірних механізмів, тому спробуємо розібратися в цьому питанні на прикладі циліндрів марки Kaba. Вони зарекомендували себе як надійні механізми, з підвищеними взломостойкимі характеристиками (відповідають нормам стандарту EN1303, клас 6). 

    Ось їх переваги:

    1. Відповідають найвищим 4-го класу противовзломности згідно ГОСТ 5089-2011.
    2. 16 пар пінів секретності забезпечують понад 1 млрд. Унікальних комбінацій.
    3. Гвинти із загартованої сталі надійно захищають від виривання сердечника.
    4. Є опція перекривання ключа BSZ. Тобто другий ключ буде працювати, якщо інший вже вставлений зсередини. В цьому випадку ви ніколи не опинитеся за гратами.
    5. Посилення LAM. Передбачені сталеві пластини для корпусу запірної конструкції, які протидіють перелому.
    6. Захист від висвердлювання (Піни із загартованої сталі), від «бампінга» за рахунок великого числа пінів, розташованих в різних площинах, від відмичок через спеціальної форми пинов і високої точності виготовлення.
    7. Доступна перекодування ключа BAZ. Завжди можна змінити код механізму секретності при втраті ключа. Тоді старий ключ вже буде не актуальний.

      Нелегальне копіювання ключів заборонено законом. Технічно це зробити не вийде, так як передбачена унікальна мет Одика фрезерування коду на виробі. Заготовок під ключі у вільному продажі немає, так як вони захищені міжнародним патентом. За бажанням все замки в будинку можна налаштувати під один ключ.


      Порада! Вибивання замку, щоб дістати тим самим личинку, використовується вкрай рідко, коли потрібно відкрити двері терміново, а часу на підготовку немає. Неакуратні дії можуть зашкодити дверне полотно


      В яких випадках дістати личинку із замку можна самим

        1. Витягати стару личину в домашніх умовах можна тільки з замку з циліндровим механізмом. Такі пристрої можна ставити на металевих, скляних або дерев'яних дверях. Якщо в руках є ключ, а механізм справно працює, то справа займе 15 хвилин. Потрібно викрутити пару гвинтів і дістати личинку із замку разом з ключем.

          Механізм роботи:

          1. Знімають дверну ручку, а після - накладку замку.
          2. Викручують кріпильний гвинт, який знаходиться на торці відкритих дверей.
          3. Ключ вставляють в серцевину, провертають на 30º, щоб пін сховався всередині.
          4. Після можна дістати з замку стару личинку.

          Установка нової серцевини проходить по тій же схемі, тільки в зворотному порядку. Секретка може йти зі свердловинами під ключ з 2-х сторін або в комплекті з вертушкою з внутрішньої сторони. замок з циліндровим механізмом

              Сирість або час провокують розвиток корозії на замку вхідних дверей в заміському будинку або котеджі. Це значно ускладнює процес зняття личинки із замку. В цьому випадку шуруп намертво прилипає до планки замку. Неможливо викруткою відкрутити гвинти, зняти серцевину. Тому доведеться ламати конструкцію.

              З зовнішньої частини двері слід зачепитися трубним ключем або кліщами за виступаючу частину личинки, а після різко повернути. Вузька шийка в отворі під шуруп вважається слабкою зоною запірного механізму. Цим в такій ситуації можна скористатися. З'явився уламок або тріщина при різкому повороті дозволять послабити кріплення. Потім можна викрутити заіржавілий болт.

              Іноді ключ ламається в замку, а його частина застряє в свердловині. Зазвичай циліндровий механізм все ще залишається в розблокованому стані. Так що можна дістати личинку із замку двері, просто повернувши її. Для цього можна використовувати плоску викрутку, яку вставляємо в свердловину. Далі інструмент потрібно повернути, щоб витягнути личинку із замку без ключа.


              Порада! Якщо ключ зламався в личинці, то намагайтеся не проштовхувати зламану частину глибше в свердловину. Це стане причиною блокування серцевини. Якщо це сталося, то використовуйте той же спосіб, що і при корозії гвинтів.


              Додатково можна використовувати метод розсвердлювання або відмички. Такі способи допоможуть із замку вийняти личинку, але при цьому збережуть цілісність механізму, не зашкодять полотно двері. Їли є сумніви в тому, що робити з замком, то краще викликайте фахівця. Він швидко встановить, яку личинку краще вибрати, а після - замінить деталь в стислі терміни.