Розетка – це стаціонарне роз'єм, за допомогою якого виконується під'єднання електроприладів. Виріб складається з основи, втичних контактів, іноді доповнюється захисною кришкою. Через штепсель передається електроенергія з силового кабелю на техніку, що підключається. Контакти зроблені з пружного металу, що забезпечує надійне з'єднання штирів вилки з розеткою. У деяких моделях є заземлення, яке відводить статику та захищає від удару струмом. Захисний корпус є лицьовою панеллю з вхідними гніздами, виготовленою з термостійкого удароміцного пластику.
Існують розетки для відкритого та прихованого монтажу. Перші кріпляться до стіни або діелектричної підкладки. Другі монтуються в отвір у стіні, завдяки чому практично не виступають з її площини і не псують дизайн інтер'єру.
До асортименту сучасних розеток входять не тільки силові, а й слаботочні вироби:
- телефонні;
- комп'ютерні;
- телевізійні.
Для покращення естетичного виду мультимедійних систем використовуються акустичні розетки. Вони оснащуються аудіо роз'ємами для прийому та передачі сигналу від підсилювача до інших пристроїв. Ще одним цікавим варіантом є вироби з USB, які дають можливість заряджати гаджети.
На окрему увагу заслуговують розумні розетки. Вони дозволяють автоматизувати роботу приладів та виконувати їх дистанційне керування. До них можна підключати обігрівачі, кондиціонери, опалювальні казани, віконні електроприводи, рекуператори, системи вентиляції тощо. Вони керуються через програму на смартфоні або програмуються за допомогою електронного або механічного таймера.