Кожен садівник-городник знайомий з граблями, тому що вони незамінні на будь-якій дачній ділянці. З їхньою допомогою можна розпушити і вирівняти грядку, розбити грудки землі, почистити газон. Граблі допомагають підтримувати земельну ділянку в чистоті та полегшують роботу на грядках.
Граблі за своєю конструкцією дуже прості. Вони складаються з черешка, на який насаджується поперечина з різною кількістю загострених зубів.
Основні види та призначення
Для досягнення більшої ефективності з меншими зусиллями, потрібно вибирати такий вид інструменту, який підходить для даного виду роботи.
Прямі граблі – універсальний інструмент. Вони використовуються для розпушування грядок, згрібання листя і сміття, розбивання грудок ґрунту, видалення коріння, що залишилося в землі.
Зуби у прямих граблів злегка загнуті на кінцях усередину і розташовуються перпендикулярно до ручки. Вирізняють граблі:
- з малою шириною насадки – 10-20 см;
- із середньою шириною насадки, найпопулярніші - 30-50 см;
- з великою шириною насадки – 50-70 см.
Граблі віялові призначені для збирання опалого листя та дрібного сміття. Також вони можуть використовуватися для прочісування перед стрижкою газону, його проріджування та неглибокої аерації. Віялові граблі, стандартно, мають ширину 50 см, яка може регулюватися у бік звуження до 30 см.
Граблі-трансформери. У комплект таких граблів входить алюмінієвий держак з різними насадками. Насадки легко міняти завдяки швидкозатискному механізму. У набір може входити: універсальні граблі, граблі для листя, троянд, розпушувач, лопата або мотика. Такі граблі зручно зберігати та перевозити.
Вузькоспеціалізовані граблі виконують конкретне завдання та мають специфічну конструкцію. До вузькоспеціалізованих граблів відносяться: граблі-аератори, граблі фрезерні, граблі для газону.