Електроінструмент це механізований інструмент, двигун якого приводиться в дію за допомогою електричного живлення.Можна виділити кілька груп та підгруп.
Професійний та побутовий
- Професійний інструмент розрахований на тривалий час без пауз. Він стійкий до перегріву та великих навантажень. Функціонал, захист та зручність більш розширені. Але за ціною значно дорожче.
- Побутовий у свою чергу менш витривалий. Підійде тим, хто не хоче переплачувати рідкісне використання.
Мережевий та акумуляторний
- Двигун мережевих електроінструментів працює від живлення 220 В. Вони потужніші за акумуляторні аналоги і не обмежені за часом роботи.
- Акумулятор не прив'язаний до мережі і отримує мобільність, але коштує дорожче. Необхідно звернути увагу до ємність акумулятора, т.к. від неї залежить час роботи.
Купити електроінструмент можна для різних видів робіт:
- Свердління – для дерева або металу застосовують дриль, для бетону перфоратор.
- Пиляння – для точного розпилу використовують циркулярну пилку. Для фігурного пропилу лобзик.
- Фрезерування - обробка поверхонь різанням за допомогою фрезера. Стругання та обробка деревини електрорубанком.
- Шліфування та полірування - при чорновій обробці металу, каменю та дерева використовують кутошліфувальну машину, а для ідеального шліфування стрічкову або віброшліфмашину.
- Різання - тонкі металеві листи ріжуть ножицями по металу. Труби та арматуру розрізають УШМ.
- Для з'єднань деталей використовують шуруповерт, гайковерт, степлер та клейовий пістолет. Для нанесення фарб і лаків послужить фарборозпилювач.
Додаткові функції та наявність різноманітної витратної оснастки робить роботу електроінструменту універсальною. Наприклад, дриль-шуруповерт може закручувати шурупи бітами, свердлити дерево і метал свердлами, а з ударом свердлитиме камінь або бетон. Кутошліфувальна машина при зміні диска може різати чи шліфувати різні матеріали.