Для отримання отворів у дерев'яних виробах за допомогою дриля необхідно спеціальне свердло по дереву. У нас особлива конструкція з центруючим свердлом і буртиками, завдяки якій отвори в дереві виходять акуратні, з рівними кромками.
Класифікація свердел по дереву
- Перові свердла зазвичай виготовляють із швидкорізальної сталі. У їх конструкції передбачений центруючий елемент і дві ріжучі кромки, виконані у вигляді пластинки (лопатки). Оснащенням цього типу краще виконувати глибокі отвори великого діаметру, особливо якщо застосовувати подовжувач хвостовика.
- Спіральні свердла по дереву знадобляться для виконання невеликих отворів діаметром до 20 мм. Є циліндричним стрижнем з двома канавками, які відіграють роль і ріжучих частин, і елементів для відведення стружки.
- Свердла Фостнера, краще вибирати, якщо належить свердлити як наскрізні, і глухі отвори. Головна перевага їх використання - отримані отвори з рівними стінками. Конструкція таких свердлів теж особлива - дві основні і дві кільцеві кромки (або два підрізачі і два основні різці).
- Свердло Левіса — це гостра заточена спіраль із центруючим свердлом. З її допомогою можна легко просвердлити отвори завглибшки до 600 мм. Завдяки продуманій конструкції оснастка легко входить у матеріал і легко виходить після закінчення роботи, зберігаючи краї деталі рівними, без сколів.
- Кільцеві свердла потрібні для наскрізних отворів великого діаметра – понад 25 мм. На свій вигляд вони схожі на коронки по дереву, які фіксуються в патроні дрилі спеціальним хвостовиком-держателем. Робочий процес схожий, скоріше, не на свердління, а на пиляння: адже по кромці ріжучої частини розташовані гострі зубці, якими і виконується вся робота.
Основні характеристики
- Тип хвостовика показує, чи підходить вибраний свердло до патрона дриля. Виробники випускають свердла по дереву з різними хвостовиками. Найпоширенішим є циліндричний хвостовик, але його мінус - провертання свердла у патроні. Наступний тип - шестигранний, може фіксуватися у звичайному трикулачковому патроні або тримачі біт на ¼ дюйма. Найсучаснішим є хвостовик типу SDS-plus. Такий хвостовик використовують переважно в легких дрилях для будівельних робіт невеликого масштабу.
- Довжина залежить від того, отвори якої глибини потрібно просвердлити. Якщо передбачаються наскрізні, треба знати товщину матеріалу, і якщо глухі — то необхідну глибину отвори. На нашому сайті представлені свердла по дереву різної довжини: від 10,5 мм до 600 мм.
- Діаметр свердла безпосередньо впливає на діаметр отвору. При виборі слід враховувати дуже важливий факт: у процесі свердління щільного матеріалу виникає биття свердла. У результаті готовий отвір виходить більшого діаметру, ніж було задумано. Ось чому потрібно вибирати свердло з меншим діаметром.