Одним із найпоширеніших і надійних замикаючих пристроїв для вхідних дверей є врізний замок. Вироби цього типу використовують переважно з металевими полотнами. Замок, вкладений у конструкцію, не тільки не псує вигляд дверей, але й має додатковий захист у вигляді сталевого листа. Врізання можливе також у дерев'яні, каркасні полотна, але їхня стійкість до механічного злому істотно нижча, тому їх використовують для міжкімнатних блоків.
Види врізних замків
Існує дві основні категорії замикаючих дверних механізмів:
- сувальдні. Усередині такого замку набір пластин, які можна вибудувати в комбінацію з ключем-метеликом. Такі конструкції надійні, довговічні, порівняно дешеві. Вони підходять для інтенсивної експлуатації. Серед їхніх недоліків – наявність наскрізної свердловини, а також неможливість перекодування (крім дорогих моделей).
- циліндрові. Більш сучасні замки з личинкою, що відчиняються перфорованим, хрестовим або англійським ключем. Рівень їхньої секретності залежить від типу встановленого циліндра. Дорогі моделі мають високу точність виконання, захист від відмичок, можливість перекодування.
На базі таких дверних замків виготовляють кодові, магнітні та «розумні» (наприклад, з дистанційним електронним керуванням) урізні механізми. Моделі суттєво різняться за експлуатаційними характеристиками, вартістю.
Рекомендації щодо вибору
При підборі врізного замка звертайте увагу на такі параметри:
- клас секретності, що суттєво впливає на ціну. Дуже розумно співвідносити вартість механізму та двері з цінністю вмісту квартири чи іншого приміщення;
- комплектація. У базовий набір може входити не тільки врізний замок для дверей, але і засувка, ручка, блок у відповідь, броньована накладка для захисту від агресивного механічного впливу.
Віддавайте перевагу виробам відомих марок. Великі виробники витрачають суттєві кошти на розробку сучасних запірних пристроїв та відповідально підходять до тестування, сертифікації